20 kwietnia 2012

GUCCI - biżuteria i zegarki z wyższej półki

Projektantka GUCCI

Frida Giannini, młoda Włoszka zaczynała przygodę z domem mody Gucci w 2002 roku. Z trzyletnim doświadczeniem w Fendi dołączyła do zespołu jako szef projektantów torebek. W dniu odejścia Forda, to właśnie ona przejęła zarządzanie takimi departamentami jak torby, akcesoria skórzane, buty, biżuteria, zegarki i okulary. W roku 2006 stała już na czele całego domu mody Gucci. I mimo, że z firmą była związana już od kilku lat dziennikarze i styliści nadal nie mogli uwierzyć, że niepozorna, choć sympatyczna Rzymianka trzyma stery tak potężnej firmy.

Frida musiała udowodnić, że jest właściwą osobą na tym stanowisku, pracowała więc 24 godziny na dobę. Najpierw wyszła naprzeciw oczekiwaniom zwykłych, choć dobrze sytuowanych kobiet. Kreacje Toma Forda znowu zaczęły przypominać ubrania, które można założyć nie tylko po to, żeby przejść się w nich po czerwonym dywanie. Styl Fridy to efektowne, ale wygodne ubrania i dodatki na każdą okazję. Osiągnęła spektakularny sukces odświeżając ikony marki i umiejętnie łącząc jej dziedzictwo z nowoczesnym, rozpoznawalnym stylem. Dziś Frida, chociaż trzyma pieczę nad każdą z linii, odpowiada przede wszystkim za projektowanie biżuterii.


Jej motto brzmi: "Kolekcja to nie tylko ubrania, ale także dodatki. One nadają charakter całości".
Zegarki GUCCI

Zegarki z logo GUCCI pojawiły się w roku 1972, kiedy to dom mody podpisał umowę licencyjną ze szwajcarską firmą zegarmistrzowską. Przez 23 lata były produkowane na licencji i dopiero w latach 90. GUCCI jako pierwsza marka luksusowa włączyła produkcję zegarków w swoje struktury. Pełna integracja nastąpiła jednak w roku 2006. Obecnie luksusowe czasomierze łączące szwajcarską precyzję i niepowtarzalne włoskie wzornictwo powstają w manufakturze w Chaux-de-Fonds. Zgodnie ze strategią marki zegarki z logo Gucci projektowane są w nawiązaniu do ikonicznych kształtów marki i dzięki temu stanowią spójne uzupełnienie pozostałych kolekcji.

Biżuteria GUCCI

Piękno, pewność siebie, niezależność i twardy charakter. Tak brzmi definicja kobiety GUCCI, której autorką jest Frida Giannini, dyrektor kreatywna marki. Następczyni Toma Forda z domem mody Gucci związała się w 2005 roku. Zaczynała od projektów klasycznych ubrań dla kobiet, następnie odpowiadała za linię męską. Dziś trzyma pieczę nad całą marką, ale do jej głównych zadań należy projektowanie biżuterii. Wbrew pozorom Frida nie miała łatwego zadania. Złote ozdoby Rodolfo Gucci zaczął sprzedawać co prawda już w 1970 roku, ale do końca lat 90 nie były doceniane. Spektakularny sukces przyszedł kilka lat później, właśnie dzięki utalentowanej Włoszce i jej projektom biżuterii nawiązującym do ikonicznych kształtów m.in. końskiego strzemienia i Chiodo - gwoździa z podkowy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz